Linie do zaszywania worków

Zaszywanie dużej ilości worków napełnianych w jednym miejscu wymaga zastosowania automatycznej, lub półautomatycznej linii do zaszywania.
Linia składa się z taśmociągu (wózka, stołu rolkowego…), kolumny z zaszywarką i ewentualnie dodatkowego wyposażenia – wprowadzacza worka, lamownika, zaginacza, urządzenia do obracania i przewracania worka, metkownicy itd…
Linia taka, w zależności od potrzeb, ilości zaszywanych worków może być wyposażona w głowice stacjonarne, lub przy mniejszej ilości zaszywania, ręczne zaszywarki.

Możemy zaoferować linie firmowe : Union Special, Medway, S.L. , Fischbein, Thar, New Long.
Preferujemy linie z maszynami Union Special.

Linie można podzielić na
- standardowe, o szybkości około 11-13 m/min
- szybkie – powyżej 20 m/min
- mini linie z zastosowaniem zaszywarek ręcznych

W zdecydowanej większości przypadków absolutnie wystarczające są linie standardowe.
Bardzo rzadko szybkość naważania jest tak duża, by konieczna była szybka linia, zazwyczaj wystarczy standardowa, a nawet mini linia.

W linii standardowej można zaszywać worek co około 4 -5 sekund, czyli około 700 worków na godzinę. Praktycznie rzadko kiedy cykl jest szybszy niż 7 sekund, czyli około 500 worków na godzinę.

Szybka linia może mieć wydajność około 1800 worków na godzinę. Cykl około 2 sekund.
Praktycznie nie do osiągnięcia, nawet przy automatycznym zakładaniu worka na workownicę.
Do zastosowania linii szybkich mogą skłaniać inne względy – nowocześniejsze maszyny, zastosowanie kilku wagopakarek do jednej linii zaszywającej …

Mini linia może pracować z taką samą wydajnością co linia standardowa. Jednak nie powinno się zbytnio obciążać przede wszystkim silnika ręcznej zaszywarki. Nie powinno się zaszywać więcej niż około 200 worków na godzinę (chyba, że zmienimy silnik).

Linie standardowe i szybkie mogą być wyposażone w wiele dodatkowych urządzeń.
Można dzięki temu zaszywać worki z zagięciem górnej krawędzi, z obszyciem taśmą krepową, z wprowadzeniem dodatkowego kordu uszczelniającego, z zaklejaniem taśmą przylepną szwu.
Można stosować metkownice, zgrzewać wewnętrzną wkładkę foliową itd …

Zdecydowanym liderem w tych rozwiązaniach jest amerykańska firma Union Special.
Także mini linie z maszyną class 2200 są zdecydowanie najlepsze.

Ale linie Fischbein’a, New Longa, Medway i Thar też mają swoje zalety.
Wybór rozwiązania chętnie skonsultujemy. Większość linii, które znamy, a które były zakupione np. z całą technologią zakładu czy wydziału są „przedobrzone”, mogły by być dużo tańsze.